18.09.2018 r.

BĄDŹMY SOLIDARNI W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH

            Miasto Żyrardów, powstało wokół zbudowanej przez Filipa Girarda – fabryki lnu. Tworzyli je robotnicy, którzy byli podstawową siłą sprawczą powstającej społeczności. Ale po II wojnie światowej, tym co dało impuls miastotwórczemu rozwojowi naszego grodu byli spółdzielcy. To spółdzielcy wybudowali nowe osiedla, czy całe dzielnice spółdzielcze miasta, to oni stanowią dzisiaj blisko 40 proc. społeczności Żyrardowa. Czy zatem ich reprezentacja w samorządzie lokalnym miasta jest wystarczająca?

            W ostatnim dwudziestoleciu ujawniła się w naszym kraju tendencja ucieczki kandydatów na samorządowców, spod szyldów partyjnych do różnych komitetów. Komitetów o przeróżnych nazwach z których przebija zatroskanie sprawami mieszkańców, którzy mają ich wybrać.

Podobnie jest w Żyrardowie gdzie mnóstwo różnych porozumień, wspólnot samorządowych
i innych z nazwą swojego lidera.

            Każdy z komitetów ma w programie dobro mieszkańców i ciężką pracę dla nich oraz dla miasta. Tak ma być gdy ich przedstawiciele dostaną się do władz. A jak jest wszyscy wiemy obserwując poczynania wybrańców. Szybko zapominają skąd pochodzą, którzy mieszkańcy ich wybrali i czyje interesy wypadałoby reprezentować podczas podejmowania decyzji gospodarczych, politycznych czy organizacyjnych. Bardziej pilnują swojej kariery
i wspomagania zespołu swoich Misiewiczów.

            Społeczność spółdzielcza w naszym mieście, też dokonuje politycznych wyborów. Nikt na nią nie wpływa. Stawiają na tych o poglądach zbliżonych do swoich, czy tych głośniej przedstawiających swoje racje lub bardziej rozplakatowanych na mieście.

            A czy ktoś zapytał, co będąc radnym, zrobisz dla spółdzielców, dla mieszkańców swojej spółdzielczej dzielnicy?. Powiedzą, że wszystko.

            Tymczasem od lat nie są realizowane:

- modernizacje 50-cio letnich ulic , ciągów pieszych, miejsc parkingowych w spółdzielczych dzielnicach i osiedlach. A jeśli już, to w minimalnym zakresie,

- kuleje na naszych osiedlach zorganizowany przez gminę wywóz nieczystości z miejsc ich gromadzenia, odpadów zielonych i gabarytów a także mycie pojemników, co jest
w kontraście do podobnych działań w dzielnicach domów jednorodzinnych,

- nie są konserwowane (oczyszczane) miejskie sieci deszczowe i częściowo sanitarne, co skutkuje zalewaniem ulic i piwnic w spółdzielczych budynkach,

- nie są wspomagane, wzorem innych, nasze placówki społeczno-wychowawcze, świadczące usługi dla wszystkich mieszkańców miasta,

- i tym podobne zaniechania.

            Gdy do tego dodamy niekonsultowanie i nieuwzględnianie opinii mieszkańców, wobec woluntarystycznych zmian w nazewnictwie ulic, czy innych nadmiernie celebrowanych i kosztownych przedsięwzięć gminy, to mamy obraz postaw samorządowców, często z naszych osiedli, którzy oderwali się od swojej bazy.

            Dlatego nasi spółdzielcy – powinni oddać swój głos na kandydatów wywodzących się ze spółdzielczości mieszkaniowej, wspierających jej rozwój i doceniających rolę spółdzielni w funkcjonowaniu lokalnej społeczności, którzy kierują się zasadami demokracji i samorządności i którym przyświeca wizja Polski bliżej swoim obywatelom.

Polski realizującej nasze wspólne wartości, budowy bardziej sprawiedliwego społeczeństwa i przyszłości

- powinni wykazać spółdzielczą solidarność w okresie przedwyborczym w zakresie czynnego korzystania z praw wyborczych przez członków, pracowników, działaczy spółdzielczych i ich rodzin w wyborach samorządowych.

            Jako spółdzielcza organizacja samorządowa nie będziemy uczestniczyć w wyborach, ale będziemy wspierać wszystkich kandydatów, którym bliskie są spółdzielcze ideały i którzy dają gwarancję realizacji naszych postulatów i potrzeb naszych mieszkańców. Przecież, jak głosi jeden z wyborczych sloganów samorządowych – To miasto jest również nasze.

Samorząd
Żyrardowskiej Spółdzielni
     Mieszkaniowej

Kontakt

 

Żyrardowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

96-300 Żyrardów

ul. Środkowa 35

 

tel. +48 46 855 30 41

tel. +48 46 855 30 42

fax. / tel. +48 46 855 49 54

 

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dział Techniczny

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Administracja os.

"Wschód - Teklin - Piękna"

tel. +48 46 855 46 92

tel./fax +48 46 855 75 92

 

Administracja os.

"Żeromskiego - Sikorskiego - Batorego - Centrum - Radziejowska - Słoneczna - Kościuszki"

tel. +48 46 855 30 53

tel./fax +48 46 855 43 70

 

Osiedlowy Dom Kultury

tel./fax +48 46 855 16 56

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Klub "Koliber"

tel. +48 46 855 75 60

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Klub Kultury Fizycznej

tel. +48 46 855 98 77

Rachunki Bankowe

Redakcja serwisu